«Незрячій дитині – тактильну книгу 2010 - 2011»

05 января 2011

В українському суспільстві залишається відкритим і майже непоміченим  питання соціальної інтеграції осіб з обмеженими можливостями, а саме дітей з вадами зору. Держава виділяє кошти на їх утримання у спеціальних навчально – реабілітаційних  закладах, надає фінансову допомогу по інвалідності, та, на жаль, на  якісну освіту, зокрема, на доступ до джерел інформації чи то бажання, чи то можливостей не вистачає.

В Україні є 5 шкіл-інтернатів для незрячих дітей, в яких навчається понад 1000 учнів. Окрім того, майже в кожній області є школи для дітей з вадами зору, в яких крім слабозорих учнів навчаються і незрячі, що у навчальному процесі використовують шрифт Брайля. Залишається певна кількість дітей, що навчається за індивідуальним планом (вдома). Загальна кількість школярів з вадами зору складає близько 5 тисяч.

Навчальні заклади для незрячих частково забезпечені підручниками, а художня література майже відсутня. Діти читають твори, видані ще в роки Радянського Союзу. Як наслідок, школярі втрачають можливість повноцінно розвиватися, що в майбутньому значною мірою знижує  їх самореалізацію у соціумі.

Ми, як громадська  організація, яка об`єднує молодь з важкими вадами зору, хочемо допомогти у вирішенні  цієї проблеми.

З цією метою  на Волині стартував благодійний марафон «Незрячій дитині - тактильну книгу», який  триватиме з 25 грудня 2010 р. по 20 січня 2011 р. Його організатором є Волинський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів із вадами зору «Генерація успішної дії» під патронатом Волинської обласної адміністрації і Луцької міської ради.

Основна мета благодійного марафону - сприяння  безперешкодного доступу  незрячими дітьми до джерел інформації.

Нагадаємо, що минулого року в межах аналогічного марафону на зібрані кошти було видано 10 примірників перших чотирьох томів книги Джоан Роулінг про Гаррі Поттера рельєфно – крапковим шрифтом.

Беручи до уваги можливості нинішнього марафону, який проходить в межах однієї області, стає зрозумілим той факт, що неможливо забезпечити інформаційні потреби  всіх незрячих школярів України. Тому ми зупинилися на Крупівському навчально-реабілітаційному центрі для дітей із вадами зору. Для нас пріоритетним завданням є покращити умови  навчально - виховного  процесу саме для учнів цього центру, в якому навчається більшість дітей - інвалідів зору Волині.

Однією з можливостей доступу до літератури рельєфно-крапковим шрифтом є придбання для даного навчально – реабілітаційного  закладу брайлівського дисплею, вартість якого понад 30 тис. грн. З допомогою цього дисплею, який підключається до комп’ютера, можна прочитати будь-який текст в електронному форматі. Брайлівський дисплей буде суттєвою підтримкою незрячим дітям в оволодінні  шкільною програмою.

 

Мета проекту: Сприяти придбанню Брайлівського дисплею для незрячих дітей, шляхом проведення благодійного марафону «Незрячій дитині -  тактильну книгу».

В рамках проекту заплановано:

На першому етапі передбачається організувати групу молоді з вадами зору (учнів спеціалізованих шкіл, студентів, молодих спеціалістів), а також волонтерів (дітей та молоді для підготовки різдвяної акції (вертепу).

Наступним кроком марафону буде участь в обласних телерадіоефірах, публікації у місцевих газетах, у яких планується висвітлити проблему доступу незрячих до художньої, навчальної та науково – популярної  літератури, можливості та шляхи її вирішення, а також презентація та  перспективи реалізації благодійного марафону.

 

З 25 грудня до 19 січня триває безпосередня фаза акції:

1. Розповсюдження листівок серед громадськості міста із закликом підтримати акцію. та трансляція роликів соціальної реклами на місцевих радіо та публікаціями у пресі.

2. Проведення благодійної акції (Різдвяного Вертепу). Період  проведення: 7 – 19 січня. Протягом Різдвяних свят учасники акції завітають зі сценічними дійствами сім’ї до незрячих дітей  та відвідають державні установи й приватні структури з метою  збору коштів.

Завершиться проект проведенням звітної прес-конференції, на якій буде презентовано підсумки марафону.

Марафон проходить за підтримки:

Волинського благодійного фонду Миколи Яручика, поліграфічної майстерні «Друк» в особі Пундор Наталії. Офіційний перевізник «Луцьк експрес».

Закликаємо всіх небайдужих долучатись до марафону.

 

За детальнішою інформацією звертатись за  тел.:

+38 (050) 223 22 64:

+38 (096)  781 30 32. Ткачук Віталій.

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий