Престольне свято нижнього храму майбутнього кафедрального собору

21 декабря 2010

У понеділок, 13 грудня, у день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного парафіяни храму Всіх Святих землі Волинської святкували престольне свято. Це не дивно, адже у майбутньому величному кафедральному соборі міста Луцька, який з благословення митрополита Ніфонта почав будуватись 1998 року замість захопленого прихильниками розколу Свято-Троїцького собору, нижній храм присвячений святому Андрію Первозванному.

Напередодні святкову всенічну очолив керуючий Волинською єпархією митрополит Луцький і Волинський Ніфонт.

У день свята нижній храм був заповнений віруючими. Божественну Літургію очолив клірик Свято-Покровського храму Луцька архімандрит Аліпій (Сапіга). Йому співслужили секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук, настоятель собору протоієрей Володимир Яцишин, благочинний Луцького району протоієрей Петро Приступа та клірики єпархії. Урочисто і по-новому звучав спів архієрейського хору і хору студентів Волинської духовної семінарії. Навіть недобудована святиня вражала розмірами і красою форм.

У повчальному слові викладач Волинської духовної семінарії протоієрей Василь Левковець звернувся до народу з подякою за вірність православ’ю, яке прийшло на Київську землю як це і пророкував святий апостол Андрій. Основною темою проповіді, звичайно, було будівництво храму. Батюшка висловив надію, що незабаром на древній Волинській землі, як коштовна перлина, засяє величний прекрасний собор.

Також архімандрит Аліпій привітав усіх, хто носить ім’я Андрій, і побажав іменинникам Божого благословення і довгих літ життя. Прихожани подякували своєму пастирю традиційними волинськими трьома словами: «Спаси Вас Господи!». Після Літургії був звершений святковий молебень апостолу Андрію Первозванному.


 

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий