З благословінням святого Миколая у кожен дім…

21 декабря 2010

Відділ у справах молоді Волинської єпархії проводить цілу низку акцій з нагоди дня пам’яті святителя Миколая. Традиція вітати дошкільнят, школярів, дітей інтернату вже давно є улюбленою справою віруючої молоді Волинській єпархії.

З благословіння митрополита Ніфонта, до участі в заходах милосердя, були залучені студенти Волинської духовної семінарії, учні недільних шкіл єпархії, а також товариство прп. Ніколи Святоши.

Зокрема, студенти семінарії відвідують дошкільні заклади та загальноосвітні школи обласного центру. Варто зауважити, що впродовж останніх років, запрошення для вітань надсилають самі навчальні заклади. «Досвід спілкування з семінаристими залишає велику радість в серцях школярів, і позитивно впливає на атмосферу в класах, тому ми з надією чекаємо їх наступного року», такими теплими і щирими словами відгукуються класні керівники про зустрічі зі студентами семінарії. Насправді, вихованці з великою відповідальністю сприйняли не лише виступ, а й сам процес підготовки, який почався задовго до часу презентації. Два тижні день у день, хлопці семінаристи та дівчата регентських класів збирались в позаурочний час, аби достойно приготуватись до благовістя. Зустріч із школярами, студенти духовного закладу сприйняли як важливу справу свого життя. Адже, вони не лише бажали розповісти про доброчинність св. Миколая, а найголовніше хотіли своїми словами донести у серця дітвори духовне світло і тепло, закликаючи їх робити більше справ милосердя у своєму юному житті.

Як і кожного року, вихованці недільної школи Свято-Покровського храму м. Луцька в день памяті святого Миколая їдуть у гості до дітей школи-інтернату с. Липляни Ківерцівського району. Звичайно, кожен з учнів недільної школи йде у гості не з порожніми руками. Усі вони стали учасниками акції «Від щирого серця», яка мала на меті зібрати подарунки, власноручно зроблені самими дітлахами. Також школу-інтернат відвідають їхні духовні опікуни - члени товариства прп. Ніколи Святоші, князя Луцького. Інтернатівська дітвора по-особливому чекатиме їх, адже з ким – ким, а з братчиками вони знайомі давно і знають усіх в обличчя. Кожного тижня православна молодь приїздить в інтернат та розповідає про Іісуса Христа.

Ще одним, неординарним дійством в день пам’яті св. Миколая став захід під назвою «За здорове життя». Організаторами є члени православного юнацького гурту при Покровській церкві м. Луцька. З ініціативи членів гурту, в центрі міста юні активісти пропонували для людей, що палять, обміняти солодощі на цигарки. Даний захід звертає увагу школярів, молоді на проблему куріння та вплив його на людську особистість. Відомо, що куріння це не лише біда для тіла, а й зневага нашої душі. Куріння – це і духовна недуга людини. Куріння – це гріх, це залежність, рабство. Молодь у цей день закликає поглянути на життя великого угодника Божого святого Миколая, покровителя нашого міста, достнойного небожителя, і за його молитвами проводити здоровий спосіб життя.

Крім вказаних заходів, Відділ у справах молоді Волинської єпархії також проводитиме доброчинні акції і в благочиннях єпархії, про що буде проінформовано пізніше.

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий