У Києві відбулась попередня презентація Закону Божого для незрячих

16 декабря 2010

У четвер, 16 грудня, в Українському домі відбулася презентація двох видів видань «Закону Божого». З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, митрополита Луцького і Волинського Ніфонта та за підтримки Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, особисто протоієрея Георгія Коваленка, відбулася попередня презентація Закону Божого, видана шрифтом Брайля для незрячих дітей і людей із вадами зору.

Видання вже розповсюджено по всій України, Закон Божий для незрячих, виданий Волинською єпархією Української Православної Церкви наявний у всіх первинних організаціях, бібліотеках, навчальних закладах Українського товариства сліпих (УТОС) ― тобто там, де вчаться незрячі діти.

 «Ми розпочали цю справу, коли побувавши в УТОСі, я побачив, що в незрячих людей немає духовної літератури. Поцікавився, чи є Біблія. З’ясувала що вона є, видана закордонними організаціями, проте Священне Писання ніхто не читає через складну й незрозумілу мову – для незрячих вона надто важка для сприйняття», ― розповідає голова прес-центру Волиської єпархії УПЦ протоієрей Валентин Марчук. ― У 2006 році ми видали молитвослов з канонами і правилом до причастя. Результат був феноменальний. Знайшлися люди, наприклад, Леонід Джулінський, який перший допоміг нам видати ці книги і перші частини Закону Божого. Зараз цю ініціативу підтримав Василь Токарський».

Коли Закон Божий було видано, з’ясувалося, що більшість людей з УТОСів України хочуть мати в себе і молитвослов, і Закон Божий. І хоча тираж книги складає близько  1000 екземплярів, ймовірно, що найближчим часом будуть здійснені додаткові друки. Вже зараз є замовлення із Дніпропетровська, Донецька і Москви. Собівартість видання становить приблизно 60-70 гривень.

З питань придбання можна звертатися за номером телефону: (050) 143-24-81.

Додаткову інформацію можна отримати в місцевих УТОСах ― брайлівські книги є в усіх спеціалізованих закладах України такого типу.

Молитвослов видано церковнослов’янською мовою, а Закон Божий ― українською.

У п’ятницю, 24 грудня, запланована офіційна презентація обох видань для незрячих людей.

«Я дуже щасливий, що у 2010 році ми завершуємо видавництво повного Закону Божого. Треба розуміти, що Закон Божий поділяється на п’ять частин: „Історія Старого Завіту”, „Історія Нового Завіту”, „Про молитви”, „Про богослужіння”, „Про віру та вчення Церкви”.

Ці видання справді дуже потрібні. Незрячі люди вчаться і читати по-слов’янські, і молитися. По Закону Божому дітки з вадами зору вчитимуться читати. Це нагальна потреба і ми на правильному шляху», ― зазначив отець Валентин.

Православ'я в Україні
 

 

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий