Православні братства Волині об’єднуються для боротьби з алкоголем

14 декабря 2010

Відбулася зустріч братчиків, де обговорили деталі спільної Богоугодної справи.

...”Боже, допоможи мені, грішному, зроби так, щоб я перестав пити або забери мене з цього світу!”, –у відчаї благав Всевишнього чоловік, що вже втомився від марних спроб звільнитися від пристрасті до спиртного. Господь почув його молитви і простягнув руку допомоги.

„Спочатку я познайомився з групою „Анонімних алкоголіків”, -розповідає лікар-невропатолог Ігор Соломко. –Ці люди свого часу були залежними від спиртного, проте зуміли побороти в собі згубну звичку.  Завдяки знайомству з ними з часом це вдалося і мені. З тих пір я почав заходити до Свято-Покровської церкви –хотів подякувати Господу за допомогу. З 2002 року я вже був постійним прихожанином храму. Там познайомився з людьми, що теж свого часу були алкозалежними. Якось прочитав, що до революції на Русі було близько трьох тисяч братств тверезості по приходах. Я загорівся ідеєю і собі створити таку громаду при церкві”.

З такою пропозицією Ігор Соломко звернувся до духовенства Волинської єпархії. Її підтримали, і з благословення митрополита Ніфонта було створено Волинське православне братство тверезості Святого праведного Іоанна Кронштадського, що днями відсвяткувало свою першу річницю. Задачами братства, що нині налічує десять членів, є допомога алкозалежним людям у подоланні пристрасті до спиртного і пропаганда тверезого способу життя.

За словами одного із його співзасновників, священика Стефана Яреми, наразі братчики працюють над вдосконаленням програми громади. Окрім того, всі вони прийняли обітницю тверезості .

„Служиться молебен і під час його людина проголошує спеціальну молитву, -розповідає отець Стефан. –У цій молитві вона просить Господа про допомогу і дає обітницю утримуватися від спритних напоїв і лихих слів на рік. Зірватися не боїмось, скоро знову буде день Ангела –праведного Іоанна Кронштадського –і  ми знову дамо урочисту обітницю на рік”.

„Твереза людина –щаслива людина”, -таким є гасло діяльності братства. Братчики є частими гостями наркодиспансеру, де проводять бесіди, на власному прикладі демонструючи результати зцілення від гріховної залежності. Окрім того, залучають до пропаганди здорового способу життя успішних молодих людей, противників вживання алкоголю. Зокрема, недавно братство тверезості і відома волинська спортсменка Тетяна Коб реалізували спільний проект –закликаючи з площин лайтпостерів „Обираймо тверезе життя”, дівчина сподівається завдяки своєму авторитету „достукатися” до ровесників, оскільки й сама абсолютно не вживає спиртного.

З пропозицією приєднатися до пропаганди тверезого способу життя братство тверезості звернулося і до молодіжного товариства преподобного Миколи Святоші. Днями в стінах ВДС відбулася зустріч між двома громадами, де обговорили перспективи майбутньої співпраці. Зокрема, найближчим часом у навчальних закладах, якими опікується православна молодь, проведуть бесіди про  руйнівний вплив спиртного на людський організм. Зважаючи на те, що наразі Україна займає перше місце в Європі по дитячому і молодіжному алкоголізму, учасники зустрічі вважають такі бесіди особливо актуальними.

Людмила Приймачук,

інформаційно-просвітницький відділ Волинської єпархії

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий