Учні недільної школи м. Горохова відвідали Луцьк

27 октября 2010

Під час осінніх канікул учні недільної школи храму Різдва Христового м. Горохова разом зі своїм наставником священиком Степаном Стасюком відвідали місто Луцьк. 26 жовтня 28 учнів недільної школи прибули до музею Волинської ікони, де мали чудову нагоду на власні очі побачити древню духовно-історичну спадщину. З захопленням слухали розповіді екскурсовода про особливості та стилі написання древніх ікон минулих століть, котрі зберігаються до сьогоднішнього дня і дають нам можливість зрозуміти справжній зміст православного іконопису. Не залишила байдужими і виставка мініатюр, котра була представлена різними предметами церковного вжитку. Чудотворна ікона Холмської Божої Матері Х ст, як найдревніша святиня нашого краю, назавжди залишиться в пам’яті юних відвідувачів музею. Разом зі своїм священиком учні в музеї помолились перед цим Чудотворним образом.

Ще одна духовно-культурна історична спадщина постала перед зором дітей – це Волинська духовна семінарія, котра проіснувала вже більше 210 років. З благословення ректора духовного навчального закладу протоієрея Сергія Ющика, студент 3-го класу на ім’я Андрій провів екскурсію по семінарії. Цікавою була розповідь студента про історію семінарії, про видатних її викладачів та випускників. Сподобався учням розпорядок дня семінаристів, та їхня армійська дисципліна. Під час екскурсії по семінарії в студентів були уроки. Під час перерви, в семінарському храмі на честь рівноапостольних Мефодія та Кирила, з учнями недільної школи зустрівся ректор протоієрей Сергій Ющик. Спілкуючись з учнями він наголосив, що кожного дня кожен із нас здає перед Богом екзамен на виконання Десяти заповідей. Якщо поступаємо по волі Божій та по совісті, то отримуємо хороші оцінки, а якщо ні – то двійки. Ректор висловив сподівання, що в майбутньому, після закінчення загальноосвітньої школи, дехто зможе стати і вихованцем семінарії. В трапезній діти підкріпили свої сили семінарським обідом.

Луцький Замок Любарта був завершальним етапом подорожі. Величні мури замку справили на дітей велике враження, особливо після того як вони піднялись на оборонну стіну. Цікавою була розповідь про історію книгодрукування. На власні очі кожен екскурсант зміг побачити древні книги та верстати, на яких вони були надруковані. Побачили і почули також звуки дзвонів, котрі були вилиті не тільки в наш час, але й і в минулих століттях.

Такий дотик до духовно-культурної історичної спадщини дає можливість кожному по-справжньому оцінити сьогодення та задуматись над майбутнім.

Фоторепортаж
 

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий