Архієпископ Августин презентував свою монографію «Уніатство. Богословські аспекти»

26 октября 2010

21 жовтня архієпископ Львівський і Галицький Августин на запрошення митрополита Луцького і Волинського Нифонта відвідав Волинську єпархію. В приміщенні Волинської Духовної Семінарії разом з митрополитом Нифонтом він провів прес-конференцію для волинських ЗМІ, під час якої презентувавсвою книгу «Уніатство. Богословські аспекти». Вона видана на основі дисертації, яку владика Августин захистив на здобуття ступеню кандидата богослов’я у Московській Духовній Академії у 2007 році.

Як зазначив науковий керівник роботи, протоієрей Максим Козлов, настоятель храму св. мучениці Тетяни при Московському держуніверситеті, доцент МДА, «актуальність наукових робіт, якістосуються проблеми православно-католицьких стосунків, сьогодні є дуже великою. Це пов'язано як із певним поліпшенням в даний час взаємин між Ватиканом і Руською Православною Церквою, так і з серйозними труднощами, що зберігаються в православно-католицьких стосунках. Серед них однією з найбільш болючих є проблема уніатства».

У роботі владики Августина «вперше зроблена спроба розглянути проблему уніатства не лише в ретроспективно-історичному, але і в богословському аспекті. Робота також дозволяє заповнити пропуски, наявні у вивченні православно-католицьких стосунків як минулого, так теперішнього часу» – вважає офіційний рецензент – Митрополит Мінський і Слуцький, Філарет Патріарший Екзарх Всієї Білорусі, Голова Синодальної Богословської Комісії, Руської Православної Церкви, професор, доктор богослов'я.

«Дисертація владики Августина, будучи спробою розгляду проблеми уніатства, що вперше робиться, в богословському аспекті, безперечно, має велику наукову цінність. В той же час значення даної роботи виходить далеко за рамки чистого наукового дослідження, оскільки її основні положення і результати, поза всяким сумнівом, можуть і мають бути використані в ході подальшого православно-католицького діалогу, неможливого без звернення до теми уніатства», – зауважив офіційний опонент Владики на захисті –доктор церковної історії, кандидат історичних наук В. І. Петрушко.

Рецензент роботи владики Августина, протоієрей Микола Макар доктор канонічного права настоятель Св.-Амвросіївскої парафії у м. Мілані, (Італія), підкреслив, що, «коли в кінці XX ст, почала відроджуватися прозелитическая діяльність Церков уніатів в Східній Європі, Рим виразно зайняв позицію проуніату, всіляко підтримуючи прозелітизм уніатів. Все це ще раз підтвердило, що Римський Престол твердо слідує своїй єкклесіології, що не лише гальмує розвиток православно-католицького богословського діалогу, але і дезорієнтує уніатів, відводячи їх від шляху пошуку своєї ідентичності.»

На презентації виступила настоятелька свято-Преображенського жіночого монастиря у м. Львові ігуменя Варвара (Щурат-Глуха). Всечесна ігуменя розповіла про уніатську Церкву, про відхилення від канонів, які є в унатському віровченні і богослужінні.  Також вона розповіла як її саму просвітив Господь, про довгий шлях, який вона подолала від унії до Православ’я, від монахині-уніатки до настоятельки відкритого вперше за 300 років православного монастиря у Львові. Ігуменя Варвара зазначила, що книга архієпископа  Августина є на часі, актуальна і дуже  потрібна не лише майбутнім священикам, а й усім православним мирянам, особливо тим, хто мешкає на заході України. Говорила, що книга написана доступно, переконливо, гарно.

Після цього архієпископ Августин прочитав лекцію студентам ВДС на тему: «Унія в Україні. Проблеми сьогодення».  Владика поділився досвідом служіння у Львівській єпархії та на богословській ниві і відповів на численні питання вихованців семінарії.

Владика митрополит Ніфонт, викладачі та вихованці волинської духовної школи подякували Львівському архипастирю за чудову та змістовну лекцію і висловили надію на подальшу плідну співпрацю для блага нашої Матері – Церкви.

http:// orthodoxy.org.ua/tn/node/12179
 

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий