Ректор ВДС взяв участь в урочистостях, присвячених 325-річчю Московських духовних шкіл

18 октября 2010

14 жовтня 2010 року, на свято Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Свято-Троїцьку Сергієву лавру, де очолив церковно-громадські урочистості, присвячені 325-річчю Московської духовної академії.

Після прибуття Предстоятель Руської Церкви вклонився мощам преподобного Сергія Радонезького в Троїцькому соборі обителі.

Потім Святіший Владика пройшов у домовий Покровський храм Московських духовних шкіл, де очолив служіння Божественної літургії.

Його Святості співслужили: митрополити Саранський і Мордовський Варсонофій, керуючий справами Московської Патріархії; Чорногорський і Приморський Амфілохій (Сербська Православна Церква); Калузький і Боровський Климент, ректор Калузької духовної семінарії; Варненський і Великопреславський Кирил (Болгарська Православна Церква); Тамасоський і Оринийський Исайя (Кіпрська Православна Церква); архієпископи Тобольський і Тюменський Димитрій, ректор Тобольської духовної семінарії; Бєлгородський і Старооскольський Іоанн, ректор Бєлгородської духовної семінарії (з місіонерською направленістю); Верейський Євгеній, ректор Московських духовних шкіл; Костромський і Галицький Олексій, ректор Костромської духовної семінарії; Полоцький і Глубокський Феодосій; Бориспільський Антоній, ректор Київських духовних шкіл; єпископи Гатчинський Амвросій, ректор Санкт-Петербурзьких духовних шкіл; Проватський Ігнатій, представник Патріарха Болгарського при Патріарху Московському і всієї Русі; Кемеровський і Новокузнецький Аристарх, ректор Новокузнецької духовної семінарії; архімандрити Серафим (Раковський), ректор Одеської духовної семінарії; Іоасаф  (Морза), ректор Мінських духовних шкіл; Тихон (Шевкунов), ректор Стрітенської духовної семінарії; протоієрей Володимир Воробйов, ректор Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету; ігумен Петро (Єремєєв), ректор Російського православного інституту святого Іоанна Богослова; протоієрей Сергій Ющик, ректор Волинської Духовної семінарії; а також викладачі, учні й випускники Московських духовних шкіл, представники духовних навчальних закладів з ближнього і далекого зарубіжжя у священному сані.

Після закінчення богослужіння Святішого Владику привітав архієпископ Верейський Євгеній.

«Сьогодні ми відзначаємо 325-річчя з дня заснування Слов'яно-греко-латинської академії — родоначальниці Московської духовної академії, — сказав, зокрема, владика Євгеній. — Можна впевнено сказати, що Московська духовна академія повною мірою поділяла долю Руської Православної Церкви протягом усього цього періоду: були злети, були падіння, було приниження й зневага, академія закривалися і потім знову була відроджена. Але, мабуть, основним показником духовного життя Академії можна назвати той факт, що понад п'ятдесят її випускників, які згодом несли послух у її стінах, прославлені в лику святих XX століття. Таким чином, вони не просто освоїли теоретичне богослов'я, але духовна школа навчила їх слідувати Христу навіть до смерті».

У дарунок Його Святості архієпископ Євгеній підніс ікону Покрови Божої Матері, написану учнями іконописної школи при МДА.

До присутніх із Першосвятительським словом звернувся Святіший Патріарх Кирил. У дарунок домовому храму академії Предстоятель Руської Церкви передав напрестольне Євангеліє.

Потім Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відвідав Церковно-археологічний кабінет при Московській духовній академії.

 

Також цього дня Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив урочистий акт, присвячений 325-річчю Слов'яно-греко-латинської академії і Московських духовних шкіл.

Перед початком заходу в актовому залі Московської духовної академії відбувся показ фільму, знятого кіностудією МДА. У фільм увійшло відеозвернення Святішого Патріарха до викладачів і учнів, в якому Святіший Владика поділився своїми роздумами про пройдений історичний шлях і про сучасні завдання найстарішого вищого навчального закладу Росії.

Потім Святіший Патріарх Кирил і ректор Московських духовних шкіл архієпископ Верейський Євгеній зайняли місця у президії.

Після співу тропаря святу Покрова Божої Матері владика Євгеній виступив з актовою промовою «"Свободными науками целость академии составляется быти": 325 років служіння Богу, Церкві, Росії, науці та освіті».

Потім хор Московських духовних шкіл виконав студентський гімн Gaudeamus.

Архієпископ Євгеній оголосив ухвалу Вченої ради Московської духовної академії від 11 жовтня 2010 року про присудження Святішому Патріарху Кирилу вченого ступеня доктора богослов'я honoris causa за багатосторонню наукову діяльність і вагомий внесок у розвиток богословської науки та вручив Його Святості диплом доктора богослов'я.

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звернувся до учасників урочистостей з Першосвятительським словом, присвяченим реформі системи духовної освіти.

Архієпископ Верейський Євгеній подякував Святішому Владиці за виступ і підніс Його Святості картину з зображенням Московської духовної академії.

У зв'язку з 325-річчям академії Святіший Патріарх Кирил вручив високі церковні нагороди. Професор МДА архімандрит Платон (Ігумнов) був удостоєний ордена Даниїла Московського II ступеня; Патріарші нагороди були також вручені ряду благодійників Московських духовних шкіл.

Офіційний сайт Московського Патріархату
 

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий