У Луцьку відкрилась виставка «Символіко-алегоричні композиції в українському живописі XVII-XVIII століть»

16 сентября 2010

У четвер, 2 вересня, у Музеї волинської ікони відкрилась виставка «Символіко-алегоричні композиції в українському живописі XVII-XVIII століть». На ній представлені зразки сакрального мистецтва Наддніпрянської України з колекцій Національного художнього музею.

Відвідувачі виставки мають нагоду побачити найкращі зразки ікон символіко-алегоричного змісту. Серед 30 різнопланових творів можна побачити такі як «Христос в потирі» (символ Євхаристії), «Христос-Недремне око», «Богородиця – Життєдайне джерело». Оригінальним є зображення пелікана, що розриває власні груди, і який символізує Христа, який віддав життя за людей. А композиція «Трійця», яка є копією твору нідерландських живописців, представляє Бога-Отця, який тримає на руках мертвого Христа.

З благословення керуючого Волинською єпархією митрополит Луцького і Волинського Ніфонта участь у відкритті виставки взяв секретар єпархіального управління протоієрей Миколай Бондарук.

«Ікона – це богослов’я в фарбах. Людський розум – обмежений, щоб осягнути ту ж саму таємницю Святої Трійці. Отож, іконописці за допомогою символів пояснюють догмати християнської віри», – сказав у вітальному слові отець Миколай.

До слова, серед ікон і картин, представлених на експозиції, можна побачити і зображення страждань Христа, розписаних по годинах, а також символ швидкоплинності земного життя.


 

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий