Секретар єпархії взяв участь у зустрічі випускників МДС 1990 року

30 июня 2010

На зустріч випускників Московської духовної семінарії у Троїце-Сергієву Лавру прибули однокурсники з різних міст і сіл Росії, України та Білорусії, в їх числі - архієпископ Нижегородський і Арзамаський Георгій і близько 30 священнослужителів, серед яких і секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук та настоятель Свято-Михайлівського села Дерно Ківерцівського району єпархії протоієрей Петро Філіпович.

Увечері, 26 травня архієпископ Нижегородський і Арзамаський Георгій в співслужінні однокурсників здійснив читання акафісту Трійці в Покровському академічному храмі. Читання акафіста супроводжувалося співом трьох хорів, що додало службі святкову урочистість.

Після закінчення акафісту владика Георгій привітав своїх однокурсників з радісною датою. Згадуючи роки навчання в стінах семінарії, він розповів про дві події, які залишили глибокий слід у пам'яті всіх студентів, які навчалися в кінці 80-х років - про події в 1986 році: про  пожежу, що забрала життя п'яти студентів, і про святкування 1000-річчя Хрещення Русі, в якому семінаристам випала честь взяти участь.

Від імені всіх присутніх випускників 1990 року владика подякував ректору Московської духовної академії архієпископу Верейському Євгенію, викладачам і всім, хто несе послух в Московських духовних школах.

Вранці 27 травня архієпископ Георгій звершив Божественну літургію та подячний молебень у Покровському академічному храмі.

Після закінчення літургії відбулася панахида: колишні випускники помолилися про покійних наставників, вчителів, однокурсників. Багато хто з них не могли стримати сліз - час не зміг стерти з їх пам'яті нікого з тих, з ким їх зв'язала обитель преподобного Сергія і духовна школа.

Після панахиди учасники зустрічі пройшли в головний храм обителі - Троїцький собор, де архієпископ Георгій звершив молебень біля раки з мощами преподобного Сергія. Кожен з гостей приклався до відкритих мощей великого угодника Божого.

Завершилася зустріч випускників семінарії 1990 святковою трапезою, під час якої однокурсники розповідали про особливості свого служіння, про місцеві традиції та обряди, ділилися своїм досвідом і планами.

 Це була друга зустріч випуску Московської духовної семінарії 1990 року. Перша відбулася 10 років тому.

Сайт Нижегородської єпархії / Прес-служба Волинської єпархії
 


 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий