Розширене засідання Учбового комітету РПЦ

21 июня 2010

18 червня у Московській духовній академії з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила пройшло розширене засідання Учбового комітету РПЦ. У засіданні взяли участь ректори і представники загально церковної аспірантури та докторантури ім. свв.Кирила і Мефодія, духовних академій і семінарій Руської Православної Церкви, серед яких і ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Сергій Ющик, а також Православного Свято-Тихонівського гуманітарного інституту і Православного інституту св. Іоанна Богослова.

Збори відкрив Голова Учбового комітету, ректор МДА архієпископ Верейський Євгеній. На порядок денний було винесено розгляд питання про перехід духовних навчальних закладів на Болонську систему. Після вступного слова з промовою виступив ректор аспірантури та докторантури ім. свв. Кирила і Мефодія митрополит Волоколамський Іларіон.

Ключовим моментом засідання стала презентація «Трансформація духовної освіти», яку представив перший заступник Голови Учбового комітету архімандрит Кирил (Говорун). Він розповів про плани реорганізації наявної системи освіти. Архімандрит Кирил зазначив, що на шляху перетворень система духовної освіти повинна пройти через кілька трансформаційних процесів: трансформацію структури, методик викладання, системи перевірки якості і трансформацію діяльності викладання.

За його словами, нова ситуація вимагає зміни структури навчальних закладів. Зокрема, існуюча двоступенева система семінарія / академія має стати триступеневої (в рамках тієї ж семінарії і академії передбачається виділення бакалаврату, магістратури та аспірантури).Головною метою трансформації архімандрит Кирило назвав підвищення рівня підготовки духовенства, кваліфікованих викладачів та науково-дослідницьких кадрів. Презентація викликала жваву дискусію.

У висновку засідання були представлені короткі повідомлення. Головний редактор порталу Учбового комітету ієродиякон Родіон (Ларіонов) презентував офіційний сайт Учбового комітету uchkom.info. Проректор з науково-богословської роботи МДА протоієрей Павло Велетнів розповів про медійні проекти МДА в умовах реформи системи духовної освіти, що проходять в рамках порталу Богослов.Ru.

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий