25 років священицького служіння Рожищенського благочинного

18 июня 2010

У суботу, 29 травня, в день віддання свята Трійці у Свято-Михайлівському храмі міста Рожище відбулися святкування з нагоди 25-літнього служіння в священицькому сані благочинного Рожищенського району протоієрея Петра Іваничко.

З благословення керуючого Волинською єпархією митрополита Луцького і Волинського Ніфонта святкове богослужіння очолив благочинний Жмеринського району Віницької єпархії протоієрей Ярослав Коромчевський, якому співслужили сам ювіляр, духовенство району та духовні діти отця благочинного.

Богослужіння супроводжувалося співом трьох хорів: місцевого, місцевого професійного та хору священиків благочиння під керівництвом протоієрея Сергія Савієвського. Проповідь виголосив настоятель Свято-Михайлівського храму села Грузятин Маневицького району священик Володимир Миронюк, який розповів про значення молитви в житті людини.

По завершенні богослужіння було звершено подячний молебень, наприкінці якого настоятель Свято-Дмитрівського храму села Рудня священик Дмитрій Теравський виголосив многоліття.

Опісля отець Петро приймав привітання. Від імені усіх колишніх однокурсників по семінарії вітання передав отець Ярослав Коромчевський, який пригадав роки навчання у Санкт-Петербургській духовній семінарії. Від духовенства району отця благочинного привітав настоятель Свято-Михайлівського храму села Щурин протоієрей Григорій Панчук.

Від влади та силових структур вітали голова районної адміністрації Войтович Володимир Іванович, голова районної ради Музика Андрій Євгенович, мер міста Рожище Алієв Авган Алійович, начальник міліції Рожищенського району Наумчик Петро Петрович та голова районного суду Сіліч Іван Іванович, які з самого початку молилися на богослужінні. Також багаточисельні вітання від притчу, хорів, прихожан та дітей показали любов вірян до свого пастиря.

Фоторепортаж
 

БІОГРАФІЯ РОЖИЩЕНСЬКОГО БЛАГОЧИННОГО

Священик Петро Омелянович Іваничко народився 12 липня 1960 року в селі Карпатське, Турківського району, Львівської області в сім’ї колгоспників. У 1967 році пішов до першого класу Карпатської восьмирічної школи, яку закінчив у 1975 році. В цьому ж році продовжив навчання у Бітлянській середній школі, яке завершив у 1977 році. У 1977 році вступив до Чернівецького залізнодорожного училища. 19 жовтня 1978 року був призваний на військову службу до Радянської армії. 2 листопада 1980 року був демобілізований. З березня по липень місяць 1981 року працював в Ужгородському ПМС-198 помічником машиніста ЩОМД. В цьому ж році поступав у Ленінградську духовну семінарію, але не пройшов по конкурсу. З листопад 1981р. по квітень 1982р. працював у Павинському ліспромгоспі Костромської області. В серпні 1982 року після складання вступних іспитів був зарахований до складу вихованців Ленінградської духовної семінарії. 12 серпня 1984 року одружився на дівчині православного віровизнання Бобурці Ірині Володимирівні, 1966 року народження. 24 лютого 1985 року був рукоположенний в сан диякона, а 26 травня, архієпископом Тихвінським Мелітоном, рукоположенний у священицький сан. 16 червня 1985 році закінчив повний курс Ленінградської духовної семінарії та направленний учбовим комітетом для пастирського служіння у розпорядження Восокопреосвященнішого Даміана, архієпископа Волинського і Рівненського, і ним же призначений настоятелем Свято-Успенського храму селища Кльосів, Сарненського району, Рівненської області. 23 квітня 1990 року звільнений з посади настоятеля Свято-Успенського храму с. Кльосів та 1-го травня назначений настоятелем Свято-Михайлівського храму міста Рожище, а також тимчасово виконуючим обов’язків благочинного Рожищенського району. 4 лютого 1991року затверджений благочинним Рожищенського району.

З ревносну та старанну службу Церкві нагороджений слідуючими нагородами:

1986р. -архєп. Даміаном, набедреником та скуфією;

1988р. -архєп. Варламом, камілавкою;

1990р. - єп. Варфоломієм, наперсним хрестом;

1992р. -протоієрей;

1994р. -архієп. Ніфонтом, палицею та хрестом з прикрасами;

1999р. - митрою;

2000р. - орден «Різдво Христове 2000» другого ступеня;

2002р. - служіння з відкритими Царським Вратами до «Херувимської пісні»;

2002р. - медаль «Харківський Собор 10 років»;

2005р. - орден святого рівноапостольного князя Володимира другого ступеня;

2007р. - служіння з відкритими Царськими Вратами до співу «Отче Наш»;

2009р. - орден Почаївської ікони Божої Матері.

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий