Представник єпархії взяв участь у Першому Міжнародний семінарі єпархіальних відділів по справах пастирського окормлення козацтва

03 июня 2010

28 травня в Запоріжжі по благословенню Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира та з ініціативи єпископа Запорізького й Мелітопольського Йосифа, голови Синодального відділу УПЦ по справах пастирського окормлення козацтва й духовно-фізичного виховання молоді, відбувся Перший Міжнародний семінар єпархіальних відділів по справах пастирського окормлення козацтва.

На семінар прибули архієреї з Росії й Білорусії - єпископ Павлово-Посадський  Кирил, вікарій Московської єпархії, голова Синодального комітету РПЦ по взаємодії з козацтвом і єпископ Речицький Леонід, вікарій Гомельської єпархії Білоруського екзархату РПЦ. Із сімнадцяти єпархій України прибули представники духівництва, що несуть послух духовного окормлення козацтва. Волинську єпархію з благословення митрополита Ніфонта представляв проректор Волинської Духовної семінарії протоієрей Олександр Богданов.

На острові Хортиця відбулося робоче засідання семінару під головуванням трьох преосвященних владик. Відкрив семінар преосвященний Йосиф, що привітав на Запорізькій землі священнослужителів, на яких покладена єпархіальними архієреями непроста місія окормлення козаків. Владика особливо відзначив важливість воцерковлення козаків, не всі з яких на сьогоднішній день, на відміну від козаків колишніх часів, відчувають нерозривний зв'язок з вірою Православною.

На сьогоднішній день  в Україні зареєстровано 38 різних козачих організацій, більшість з яких підтримують зв'язок з УПЦ. На завершення владика побажав, щоб ці перші збори духівників козацтва поклали початок нової традиції в житті сучасного козацтва України.

Преосвященний єпископ Павлово-Посадський Кирил у своєму виступі відзначив, що на сьогоднішній день Церква має можливість спеціалізованої роботи з певними соціальними групами, з яких козацтво виділяється тим, що відкрито позиціює себе як співтовариство православних людей. У Росії ситуація з козацтвом має перевагу державної підтримки, що виражається в створенні Ради по справах козацтва при президенті Російської Федерації, при якому діє Комісія із взаємодії із РПЦ. Реєстрове козацтво, що нараховує більше 700 тисяч козаків - потужна соціальна група, що підтримує Православну Церкву. Козаки, що входять до складу реєстрового козацтва мають статус державного службовця.

Особливістю проведення виборів отаманів реєстрового козацтва полягає в тім, що списки кандидатів затверджуються військовими священнослужителями й збори козаків не вважаються легітимними без присутності священика. Владика Кирило також відзначив, що розділяє впевненість у тім, що козацтво може зіграти важливу роль в оздоровленні  населення, виявляючи приклад міцних родин і здорового способу життя.

Преосвященний єпископ Леонід у своєму виступі відзначив, що в Білорусії з 1995 року  ведеться робота по взаємодії з козацтвом та його воцерковленням. Козацькі організації несуть службу по охороні порядку на приходах і не тільки. Приймають у козаки два рази в рік - на Великдень і на Покров - тільки після співбесіди зі священиком.

Інші виступаючі у своїх доповідях торкнулися історичних аспектів взаємодії козаків і Церкви, виховання підростаючого покоління й практичних аспектів воцерковлення козаків у різних регіонах України.

На семінарі також  було розглянуто проблеми які виникають в процесі взаємовідносин Православної Церкви й козацтва та вироблено рекомендації для забезпечення умов духовного  окормлення козацтва у єпархіях УПЦ.

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий