І в цьому році священик з Луцька привіз Благодатний вогонь з Єрусалима

23 апреля 2010

На кінець пасхального богослужіння до Свято-Покровського кафедрального храму Луцька  і в цьому році, як і в минулому, прибув Благодатний вогонь з Єрусалима.

2  квітня, у Велику п’ятницю, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Володимира митрополита Київського і всієї України делегація від Української Православної Церкви, у склад якої увійшли представники Волинської єпархії - голова інформаційно-просвітницького відділу та прес-служби єпархії  протоієрей Валентин Марчук та студент 4-го курсу ВДС Богдан Придатко, прибула на Святу Землю, щоб у Велику Суботу побувати на сходженні благодатного вогню на гроб Господній.

Очолили офіційну делегацію Української Православної Церкви ректор Київських духовних шкіл архієпископ Бориспільський Антоній та секретар Предстоятеля УПЦ єпископом Переяслав-Хмельницьким Олександр. На прохання Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира для повітряного паломництва керівництвом АНТК імені О.К. Антонова був виділений літак АН-74Т.

В п’ятницю паломники з України мали можливість побувати на особливих місцях земного життя Спасителя та поклонитись Гробу Господньому. Цього дня у великому тронному залі Ієрусалимської Патріархії відбулася урочиста зустріч офіційної делегації УПЦ з Блаженнішим Патріархом Святого града Єрусалима і всієї Палестини Феофілом ІІІ. Патріарх радісно звернувся до паломників з України і запросив усіх сісти. Владика Олександр привітав Патріарха Феофіла і вручив йому панагію від Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митополита Київського і всієї України Володимира, як символ глибокої поваги до Блаженнішого Патріарха Феофіла.

Під час спільної розмови, яку перекладав ігумен Феофан, працівник Руської Місії в Єрусалимі, Патріарх сказав, що дуже радий бачити архіпастирів УПЦ в Єрусалимі разом з побожними паломниками з України.

Побажав всім приємних і молитовних насолод на Святій Землі, а народу України побажав миру, злагоди та єдності віри. Патріарх вручив всім паломникам сувеніри і по іконочці.

Після цієї зустрічі паломники пішли у храм Воскресіння Христового, який стоїть над Гробом Господнім і Голгофою, тут приложились до святині і помолились.

Далі відвідали у Гефсиманській долині храм Успіння Божої Матері, де приложились до Гробу Божої Матері, побували у Гефсиманському саду, де ростуть більше як 2000-літні оливкові дерева.

З молитвою і сльозами пройшли Хресною дорогою, по якій Іісус Христос ніс хрест на Голгофу. Молились у храмі святого благовірного князя Олександра Невського, що біля судного порогу.

У Велику Суботу, 3 квітня паломники з України з радістю та невимовним трепетом у храмі Воскресіння Господня у Єрусалимі на живо спостерігали за чудесним явленням вогню. Волинські паломники стояли в декількох метрах від Гробу Господнього і одні з перших отримали Вогонь.

Після сходження Вогню паломники вирушили з міста Єрусалиму до аеропорту Бен Гуріон в місто Тель-Авів. Пройшовши відповідну реєстрацію та митний контроль, літаком о 22-ій годині прибули на рідну Україну. Всі втомлені, але радісні,  подякувавши Богу за Його милість, автобусом вирушили до своїх київських храмів, а волинські паломники єпархіальним автомобілем помандрували до сучасної столиці Волині міста Луцька. Так здійснилась і завершилась ще одна паломницька благодатна мандрівка на Святу Землю і в град Єрусалим.

На кінець пасхального богослужіння 4 квітня Благодатний Вогонь був доставлений до Свято-Покровського кафедрального храму Луцька. Його  зустріли православні лучани на чолі з митрополитом Ніфонтом. З невимовною радістю та трепетом віруючі люди рознесли вогонь по своїх домівках. Також Вогонь був доставлений у Володимир-Волинську єпархію УПЦ та розданий по всіх районах Волинської області.


 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий