Звернення Волинської Ради Церков

25 марта 2010

За участі голови облдержадміністрації Миколи Романюка, заступника голови облради Бориса Загреви 18 березня відбулося засідання Волинської Ради Церков (ВРЦ).З благословення керуючого Волинською єпархією митрополита Луцького і Волинського Ніфонта участь у засіданні взяв секретар єпархіального управління протоієрей Миколай Бондарук.

На засіданні ВРЦ було прийнято та підписано Звернення Волинської Ради Церков із нагоди Великого Посту. Особливу увагу було сконцентровано на Страстний Тиждень і на святкування 1-го квітня Дня сміху, який цьогоріч припадає на Страсний Четвер.

ВРЦ звернулася до голови облдержадміністрації Миколи Романюка із проханням на місцевому рівні врегулювати питання проведення розважальних заходів у навчальних закладах області та перенести їхнє проведення на один із днів після Пасхи.

Микола Романюк привітав таку ініціативу Волинської Ради Церков та запевнив, що дасть доручення обласному управлінню освіти перенести розважальні заходи у навчальних закладах з нагоди „Дня сміху” на інші дні.

У зверненні ВРЦ також міститься заклик керівників Церков до всіх організаторів розважальних заходів та засобів масової інформації перенести влаштування та трансляцію усіх розважальних програм на дні після Пасхи.

Під час засідання підвели підсумки Різдвяного благодійного телемарафону "Бог багатий милосердям", який проводиться вже кілька років поспіль. Були вручені паспорти на техніку (холодильники, газові та електроплити, іншу побутову техніку), яку цього року закупили для багатодітних та малозабезпечених сімей, а також сімей, де ростуть діти-інваліди. Загалом цьогоріч на отримані кошти від телемарафону "Бог багатий милосердям" вдалося допомогти 25 сім’ям із особливими потребами.

Звернення

 

Час Великого посту – це час, коли християни усвідомлюють зміст свого життя і осмислюють своє духовне покликання, у чому воно полягає та до чого воно нас зобов’язує. Християни всього світу наближаються до найбільшого свята – Воскресіння Христового. Але знаємо, що цьому радісному святу передує глибока скорбота, передують дні, в котрих Церкви різних конфесій та традицій, але всі як одна, схиляють голову в журбі і глибоко задумуються над стражданнями нашого Спасителя Ісуса Христа – розп’яттям і смертю на хресті, які Він добровільно прийняв заради нас і нашого спасіння. А тому доцільно і корисно було б, щоб християни в цей час, усвідомлюючи ціну дарованого спасіння, відмовилися від гучних забав і розваг.

Ми закликаємо всіх: подумайте про своє життя та місце Ісуса Христа у ньому. Слід на деякий час відмовитися від усього того, що, можна сказати, відволікає людей від побожних роздумів та нищить атмосферу глибокого осмислення свого життя і місця Христа у сьогоднішньому світі.

Церква не стоїть на перешкоді гідному життю, відпочинкові та доречним розвагам. Людина заслуговує і потребує відпочинку, але на все свій час. І тому, коли християни під час Посту відмовляються від певних страв, та у міру можливостей  зменшують і кількість споживання їжі, в той же час вони стараються ще ревніше творити діла милосердя, бачити навколо себе тих, хто потребує допомоги. Тим більше у дні посту треба уникати всього, що відвертає увагу від виконання найголовнішого в житті християнина – від любові до Бога та ближнього, від заповідей Божих; потрібно задуматися, зупинитися, поміркувати про себе, подумати про вічність, постаратись знайти відповіді на багато питань, на котрі ми не знаходимо часу протягом року, бо ж зайняті працею і турботами про хліб насущний. Хоча б у цей час знайдімо можливість, щоб краще та глибше вникнути в тайну нашого відкуплення, нашого спасіння.

Піклуючись про духовне зростання волинян, звертаємось до місцевої влади та всіх, хто організовує дозвілля, із закликом не влаштовувати в Страсний тиждень не лише розважальних, але й інших заходів, які не відповідають духові Посту. Також закликаємо керівників засобів масової інформації перенести усі розважальні програми на дні після Пасхи. Особливо це стосується 1 квітня, яке у цьому році припадає на Страсний четвер.

Хай ця наша стриманість від розваг, від надто веселого й гучного відпочинку буде нашою пожертвою і подякою Тому, Хто страждав і віддав Своє життя на хресті ради нашого спасіння.

 

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий