Читання Великого покаянного канону

18 марта 2010

У середу, 17 березня, з благословення керуючого Волинською єпархією митрополита Луцького і Волинського Ніфонта у кафедральному Свято-Покровському храмі Луцька клірик храму протоієрей Валентин Негода очолив читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського. Отцю Валентину співслужили настоятель храму протоієрей Георгій Шевчук, Ректор ВДС протоієрей Сергій Ющик та клірики храму.

Великий покаянний канон читається двічі на рік: на початку Великого посту, на великому повечір'ї понеділка, вівторка, середи і четверга першої седмиці частинами та на утрені четверга п'ятої седмиці того ж посту уже повністю.

Складений майже 1200 років тому, Великий канон в усьому, крім розмірів, подібний до інших. Утім, він має ще й ту особливість, що складається з дев'яти пісень, на відміну від звичайних богослужбових канонів, які не мають другої пісні. До тропарів канону додається псаломський приспів: «Помилуй мя, Боже, помилуй мя», під час якого віруючі християни кладуть земні поклони. Згідно уставу, під час канону читається життя преподобної Марії Єгипетської.

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий