Піст – особливий час молитви і в недільній школі

05 марта 2010

З початком Великого посту навчання в недільній школі при Свято-Покровському храмі м. Луцька набуло особливого значення. Крім звичних дітям уроків Закону Божого кожне дитяче серце відчуло особливу молитву – молитву спільну та щиру.

Кожного року, з благословення митрополита Ніфонта, у Волинській духовній семінарії  під час Великого посту вихованці читають  “неусипну”  Псалтир. Звичайно,  діти недільної школи не могли стояти осторонь особливого молитовного таїнства вихованців семінарії, тому впродовж усіх великопісних неділь учні школи обов’язково відвідують “Псалтирню”. Цікавим є те, що діти переступають поріг молитовної кімнати з неабияким інтересом.  Усі учні, незалежно від віку, в цю мить не вимагають надмірної уваги вихователя та без сторонньої допомоги поринають у ті великопісні молитви, які шепочуть уста вихованця семінарії.

Особливу відповідальність відчувають самі семінаристи. Як правило, у “Псалтирні” один вихованець впродовж двох годин читає Псалтир, акафісти, визначені молитви. І ніщо не заважає йому підносити до Неба молитву. Та коли до його подвигу долучається дітвора, то особливі почуття пронизують серце та розум. Як зауважив семінарист І класу Денис Росощук: “ Я читав псалтир, то відчув невимовну легкість та радість на душі, коли в “Псалтирню” зайшли діти недільної школи, стали на колінця та запалили свічечки, і піднесли молитви Господу своїми простими дитячими словами. Цю радість неможливо передати, потрібно відчути кожному, щоб зрозуміти.”

Велика подяка, звичайно, і вихователям школи. Вони намагаються особистим прикладом спонукати дітей до молитви. Адже справжнє навчання та виховання особистості дитини не буде можливим без особистого прикладу вихователя.  Як сказав про це видатний педагог  К. Ушинський: «Вчителеві потрібно бути таким, якими він хоче бачити своїх вихованців».  Без сумніву,  кредом для православного педагога є слова Христа Спасителя: «Ви є світло світу.»(Мф. 5.14).
 


 

 

 

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий