На Волині церква - під загрозою руйнування.

22 января 2011

Блиск її тринадцяти куполів погожого дня видно здалеку. Церкву Покрови у Піддубцях звели ще у вісімнадцятому столітті. Тут існував чоловічий монастир. За часів Радянського союзу монастирське подвір’я знесли заради будівництва ферми. А церква стала поволі руйнуватися. Ремонтні роботи тут почали, але лише частково.

Петро Троневич, головний спеціаліст управління архітектури і містобудування волинської ОДА:

- Не всі роботи були виконані, лише основні: перекритий дах, куполи всі перекриті, таким чином вже вона не замокає, покладено підлогу з опаленням.

Єдина на Волині дев’ятиверха тринадцятикупольна церква на честь Христа і дванадцяти апостолів, стоїть на болотистій місцевості. Її підвали підтоплені. І навіть нова підлога з електропідігрівом не рятує унікальні розписи на стінах від грибка і руйнування.

Врятувати і відреставрувати усі розписи не вдасться. Їх доведеться відновлювати. Художні роботи в церкві потягнуть на мільйони гривень.

Євгенія Вовчок, парафіянка Святопокровської церкви:

- Якби який спонсор кинувся, поміг, люди би допомагали теж, навіть би по тисячі дали.

Раніше і сама церква в Піддубцях була заможним храмом: тут зберігалося чимало цінностей. Та під час війни її розграбували. Дивом вціліла чудотворна ікона Піддубцівської Матері Божої, котра, як вважають, може зцілювати людей. Місцеві прихожани, молячись до ікони, просять про порятунок свого унікального храму.

Інна Білецька, Микола Василюк, "Новини". Телеканал "Інтер"

 

 

Источник: http://www.orthodox.lutsk.ua/

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий