У Луцьку відсвяткували Міжнародний день православної молоді

16 февраля 2011

...Алкоголь, наркотики, дошлюбні статеві стосунки. Чимало молодих людей не втримуються перед цими спокусами. І далеко не кожному вдається вирватися з цієї гріховної пастки. Ганяючись за сумнівними задоволеннями, такі юнаки та дівчата зазвичай не чують голосу власної совісті.

«У житті є інший шлях та інші цінності!» - стверджують молоді люди, що 15 лютого, на свято Стрітення Господнього, зібрались у Луцькому палаці культури на з'їзд православної молоді. Власним прикладом вони переконують, що найголовніше - спраглим серцем почути Христа. Кілька молодіжних товариств, що засновані при Волинській єпархії УПЦ, вибрали для себе шлях служіння ближньому, засіваючи зерна православної віри: це студенти Волинської духовної семінарії, члени товариства імені преподобного Ніколи Святоші князя Луцького, молодь православного юнацького клубу, молодіжний хор Пантелеймонівського храму м. Луцька.

Для цих юнаків та дівчат пріоритетними стали духовні цінності. Вони беруть участь у паломницьких поїздках, співають у церковному хорі, відвідують дітей у лікарні, школах-інтернатах та реабілітаційних центрах.  Безпосереднім організатором молодіжної зустрічі є молодіжний відділ Волинської єпархії УПЦ, котрий очолює ієродиякон Ніфонт(Омельчук).

«Яке велике щастя - бути православним християнином!» - переконували юні воїни Христові зі сцени Палацу культури своїх ровесників - старшокласників, студентів вишів, що зібрались у залі. У програмі вечора -міні-спектакль на тему духовності, який православна молодь поставила власними силами, пісенні виступи колективів.

 «Така зустріч православної і світської молоді - велика справа, - сказав присутній на святі митрополит Луцький і Волинський Ніфонт. - Сьогодні ми маємо унікальні можливості так збиратись і спілкуватись. В атеїстичні часи, коли я був молодим, батюшка не мав змоги говорити з нами публічно. Йому б відразу «пришили пропаганду», мовляв, «агітує комсомольців».

На щастя, безбожні часи давно відійшли у минуле. А про зацікавленість світської молоді заходом, що його організувала Волинська єпархія УПЦ, свідчив переповнений зал Палацу Культури. Коли ж випала можливість напряму поспілкуватись із владикою, охочих було стільки, що діалог з митрополитом зайняв близько двох годин. Молодих людей цікавили питання поведінки у храмі, статистики церковних шлюбів і розлучень, перспективи розвитку молодіжних православних організацій, роль гумору у житті християнина, можливості перебування у храмах єпархії неповносправних.

По закінченню зустрічі після спільної молитви всім роздали іконки, що їх владика привіз із Ієрусалима.

 

 

Источник: http://www.orthodox.lutsk.ua/

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий