Ювілей Горохівського благочинного

21 февраля 2011

 У суботу, 12 лютого, в день пам’яті трьох святителів благочинний Горохівської округи протоієрей Олександр Пасічник святкував свій ювілей – 60 років у священицькому сані. Привітати благочинного прибули священики благочиння та гості з Луцька: голова інформаційно-просвітн ицького відділу єпархії протоієрей Валентин Марчук та архімандрит Онуфрій (Куц).

З благословення керуючого Волинською єпархією митрополита Луцького і Волинського Божественну Літургію очолив ювіляр. Богослужіння співав місцевий хор. Після молитви від імені митрополита ювіляра привітав протоієрей Валентин Марчук. Бажаючи щастя та Божого благословення, отець Валентин подарував батюшці ікону Спасителя, привезену нещодавно владикою Ніфонтом зі Святої Землі. До привітань долучились священики благочиння, представники місцевої влади, діти недільної школи та прихожани. Многії і благії літа отцю-ювіляру!

Довідка. У 1844 році у м.Горохові було побудовано православну Свято-Вознесенську церкву. Настоятелями храму були: о.Іоан Скульський, у 1869 році відзначений імператором орденом Святої Анни ІІІ ступеня; отець М.Журавський (1914р.); до 1941р. - о.Юліан Мельников; в роки Великої Вітчизняної війни - отці Володимир Мисечко, Михаїл Грицай; потім о.Степан Науменко.

У 1951-1957рр. благочинним і настоятелем Свято-Вознесенського храму був о.Стефан Васильцев, у 1957-1960рр. - о.Пилип Шишковський.

У 1960-1986рр. благочинним і настоятелем храму був митрофорний протоієрей о.Михаїл Сукманський. Псаломщиком з правом служити священником і помічником благочинного був отець Олександр Пасічник.

У часи атеїзму після зняття з реєстрації релігійних громад до Свято-Вознесенського храму належали села Скобелка, Марковичі, Бистровиця, Терешківці, Озерці, Старостав. Із вересня 1986 року по жовтень 1992 року благочинним і настоятелем Свято-Вознесенського храму був митрофорний протоієрей о.Олександр Пасічник. У храмі неодноразово проводились величні соборні богослужіння, очолювані владиками Даміаном (4.05.1978), Варлаамом (20.09.1987), Варфоломієм (1991). 4 червня 1991 року тут побував Блаженніший митрополит всієї України Філарет. 4 жовтня 1992 року новітні богоборці з Київського патріархату віроломно захопили святий храм.

 

Але громада Свято-Вознесенського храму УПЦ діяла. Благочинний о.Олександр проводив богослужіння на церковному погості. Коли їх прогнали нові господарі храму, який перейшов до КП, молилися у будинку одинокої прихожанки Лідії Дем'янівни Дісси. Рішенням районної державної адміністрації від 12 квітня 1993р. громаді Свято-Вознесенського храму УПЦ було надано в оренду для проведення богослужінь частину приміщення РАГСу. 18 вересня 1993 року митрополит Ніфонт освятив тут престол. Богослужіння у цьому пристосованому приміщенні тривали до листопада 2005 року. У ювілейний 2000 рік від Різдва Христового, 24 серпня, митрополит Ніфонт освятив місце під новий храм Різдва Христового, і заклав наріжний камінь. Храм будувався на пожертви парафіян, кошти Волинської Єпархії, обласної ради і адміністрації та спонсора Валентина Волосюка. 12 листопада 2005 року владика Ніфонт освятив престол новозбудованого храму.
 

 

14 грудня 2008 року після закінчення оздоблювальних і художніх робіт митрополит Ніфонт освятив ікони і храм. Іконописці храму - Василь Григорович Криштальський та Іван Іванович Тимчук. За Божим промислом з благословення владики Ніфонта дух вірних підтримували святині, які побували у храмі: влітку 1994 року - чудотворна ікона Почаївської Божої Матері; 3 липня 1998 року - чудотворна ікона "Призри на смирення"; 3 червня 2003 року - мощі преподобних Іова і Амфілохія Почаївських. 17-18 листопада 2003 року - кровоточива ікона Спасителя, мироточиві ікони Матері Божої і святителя Миколая; 9 грудня 2006 року - чудотворна ікона "Пантанасса", 1 вересня 2009 року - чудотворна ікона "Скоропослушниця". Поклонялися вірні мощам преподобного Серафима Саровського і Підляських святих, іконі "Чорнобильський Спас". Урочисті соборні богослужіння архієрейським чином з участю митрополита Ніфонта проводились на престольне свято храму у 2008, 2010 роках. Хор любтельський, псаломщиком понад 35 років була Ольга Іванівна Крамаревич. Діє дитяча недільна школа. У вересні 2007 року благочинний, настоятель храму о.Олександр Пасічник здійснив паломництво в Єрусалим.
 

За великі заслуги перед Українською Православною Церквою та багаторічну службу благочинний митрофорний протоієрей Олександр Пасічник нагороджений численними грамотами, орденами: у 1994 році - другим Хрестом з прикрасами; до 1000-ліття Волинської Єпархії удостоєний права служби Божої при відкритих царських вратах по "Отче наш". У 1997 та 2003 роках - орденами "Преподобного Нестора Літописця" І і ІІ ступенів. У травні 2000 року - ювілейним орденом "Різдва Христового - 2000" ІІ ступеня. У грудні 2009 року - орденом "Почаївської ікони Пресвятої Богородиці". Є багато державних нагород.
 

 

Источник: http://www.orthodox.lutsk.ua/

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий