У п’ятницю першого тижня Великого Посту у кафедральному храмі звершили освячення колива.

11 марта 2011

У п’ятницю, 11 березня, у Свято-Покровському кафедральному храмі Луцька була звершена Літургія Ранішосвячених Дарів, яку звершив духівник єпархії протоієрей Рустик Капауз успів служінні кліриків храму.

Згідно Церковного Уставу після заамвонної молитви Літургії священнослужителі храму з благословення митрополита Ніфонта прочитали канон святому великомученику Феодору Тирону та освятили коливо.

Традиція освячення колива (відвареної пшениці з медом) пов’язана з пам’яттю святого великомученика Феодора Тирона, який допоміг християнам дотриматися посту та не порушити його через споживання їжі, принесеної в жертву ідолам. Імператор Юліан Відступник у 362 році під час першого тижня Великого посту наказав у Антіохії таємно кропити кров’ю ідоложертовних тварин всю їжу на ринках. Антіохійському єпископу Євдоксію уві сні з’явився святий великомученик Феодор Тирон, спалений у 306 році за сповідання Христової віри, який відкрив йому таємне розпорядження імператора та звелів, щоб християни першого тижня посту на базари не ходили, а в дома готували собі їжу —варили пшеничне зерно, мішали з медом і їли. Християни так зробили і в перший тиждень зберегли свій піст в чистоті.
 

 

 

Источник: http://www.orthodox.lutsk.ua/

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий