День народження протоієрея Валентина Негоди

17 марта 2011

У середу, 16 березня клірик Свято-Покровського кафедрального храму Луцька митрофорний протоієрей Валентин Негода відзначив свій 82-й день народження.

В цей день отець Валентин очолив Божественну Літургія Ранішосвячених Дарів. Отцю Валентину співслужили секретар єпархії протоієрей Миколай Бондарук та клірики храму.

Після великопісного богослужіння у храмі був відслужений святковий молебень, котрий очолив іменинник. Вітальне слово виголосив отець секретар. «Ви завжди є і будете прикладом не лише для молодих священиків, але і для старшого покоління. Дай Бог Вам в доброму здоров’ї і надалі біля престолу Церкви возносити молитви за православних людей». Дякуючи за вітання отець Валентин побажав усім священикам досягнути свого 82-ччя і дякувати Богу за Його благодіяння.

Протоієрей Валентин Негода народився 16 березня 1929 року у селі Стовпин Корецького району Рівненської області. 1945-го року, закінчивши школу, переїхав до Луцька, де єпископом Луцьким і Ровенським Миколаєм (Чуфароовським) був пострижений у четця і зарахований іподияконом та келійником владики. 1947-го року поступив до Волинської духовної семінарії, яку закінчив у 1950 році і відразу був зарахований в число студентів Московської духовної академії, яку закінчив у 1954 році зі званням кандидата богословських наук. Цього ж року призначений викладачем і помічником інспектора Волинської духовної семінарії, в котрій працював до часу її закриття у 1964 році. Після закриття семінарії ніс послух завідуючого пенсійним відділом для священнослужителів єпархії.1967-го року прийняв сан священнослужителя і став кліриком Свято-Троїцького кафедрального собору Луцька. 1970-го року був призначений настоятелем Свято-Феодосіївського храму Луцька, де прослужив 22 роки – до захоплення храму прихильниками розколу. 1992 року змушений був перейти до Свято-Покровського храму Луцька, де служить і нині. З 1990 року по 2004 викладав у Волинській духовній семінарії Новий Завіт. Має багато церковних і державних нагород.


Источник: http :// www .orthodox.lutsk.ua

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий