У Києво-Печерській Лаврі відбулась науково-практична конференція

25 марта 2011

24 березня 2011 року, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в актовому залі 45 корпуса Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулася науково-практична конференція "Біблійна історія та християнська етика", присвячена питанням впровадження в систему середньої освіти курсу духовно-морального спрямування.


 

Організатором конференції виступив Місіонерський відділ та Відділ релігійної освіти і катехізації при Священному Синоді Української Православної Церкви.

У роботі конференції взяли участь понад 150 чоловік. Форум зібрав духовенство, педагогів, методистів, місіонерів з різних регіонів України.

Відкрив роботу конференції Голова Місіонерського відділу та Відділу релігійної освіти і катехізації при Священному Синоді Української Православної Церкви Високопреосвященніший архієпископ Полтавський і Миргородський Филип.

Це вже друга конференція присвячена обговоренню питань впровадження програми духовно-морального курсу для 1 - 11 класів загальноосвітніх шкіл "Біблійна історія та християнська етика" в освітньому просторі України.

Перша конференція мала регіональний характер, і відбувалась за ініціативи Високопреосвященнішого архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа і декана природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марини Гриньової 7 лютого 2011 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
 

Після цієї конференції в Духовно-просвітницькому центрі Полтавської єпархії відбулася нарада авторського колективу, на якому обговорювались питання, пов'язані з написанням підручників і методичних рекомендацій для вчителів.

Нагадаємо, що програма духовно-морального курсу для 1 - 11 класів загальноосвітніх шкіл "Біблійна історія та християнська етика" була підготовлена авторським колективом під керівництвом архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира і 21 грудня 2010 року була схвалена Міністерством освіти і науки України до видання з грифом "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України".

15 січня 2011 року на офіційному сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту в розділі учбових програм для загальноосвітніх учбових закладів була опублікована програма духовно - морального курсу для учнів 1-11 класів "Біблійна історія та християнська етика".

Сьогодні, на конференції в Києво-Печерській Лаврі учасники форуму мали змогу почути доповіді керівника авторського колективу цієї програми Високопреосвященнішого архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа, укладачів програми - директори загальноосвітньої школи № 4 м. Біла Церква, керівника міського методичного об'єднання викладачів курсу "Біблійна історія та християнська етика" Олександра Михайловича Дроздовського, вчителя-методиста Кагарлицької загальноосвітньої школи № 2 протоієрея Ігоря Ковровського.

Участь в роботі конференції, також, брали Преосвященніший єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, ректор Ужгородської Української богословської Академії архімандрит Віктор (Бедь) та інші.

Робота конференції проходила у рамках двох пленарних засідань.

Після закінчення пленарних засідань відбулося обговорення питань і підбиття підсумків.

 

Источник: http://www.pravoslavie.poltava.ua/

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий