Студентська конференція «Студентська наука в духовній школі»

26 марта 2011

15 березня,  з благословення Предстоятеля Української  Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, була проведена друга щорічна студентська конференція «Студентська наука в духовній школі», в роботі якої з благословення митрополита Луцького і Волинського Ніфонта   взяли участь ректор ВДС прототоієрей Сергій Ющик та вихованці другого курсу Волинської  духовної семінарії Тарас Футрук та Сергій Шульгач.

Тарас Футрук  підготував доповідь на тему «Духовна освіта на Волині в 20-ті роки ХХ століття». У роботі акцентувалась увага на державну акредитацію духовної освіти, яка була проведена при взаємодії Польської Православної Церкви та Польщі (католицької держави).

Сергій Шульгач на пленарному засіданні зачитав свою роботу, яка була написана на тему: «Місіонерська діяльність Православної Церкви на Волині в 20-ті роки ХХ століття. Огляд періодики».

Обидві доповіді отримали схвалення та позитивні відгуки  з боку інших учасників конференції .

Перше загальне пленарне засідання очолив ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Бориспільський Антоній, побажавши всім учасникам плідної праці на науковій ниві.

Згодом проректор з наукової роботи Київського університету права доцент Олена Чернецька зачитала вітальне слово ректора Київського університету права НАН Юрія Бошицького організаторам та учасникам конференції.

Дуже символічним являється і те, що перша наукова доповідь, яка була зачитана на цьогорічній конференції була написана самим Блаженнійшим митрополитом Володимиром, на тему  «Релігійне світобачення Тараса Шевченка». Через певні перешкоди сам владика не зміг представити свою роботу особисто, однак надав такі повноваження секретарю Вченої ради КДА протоієрею Володимиру Коцабі. Доповідь була надзвичайно цікавою, адже мала на меті стерти із свідомості люду думку про атеїзм Шевченка та знову ж таки довести релігійність останнього.  

Також із  доповіддю «Внесок Київської духовної академії в розвиток українознавства (ХІХ-ХХ стт.)» виступив ректор Київських духовних шкіл архієпископ Бориспільський Антоній. У доповіді владика звернув увагу на те що духовні школи Києва завжди сприяли розвитку українознавства.

Довершувала пленарне засідання доповідь студента другого курсу КДА Яковчука Василя на тему «Життєвий шлях та церковна діяльність священноісповідника Досифея (Васича), митрополита Загребсько-Люблянського»

Після того як прозвучала промова вихованця КДА, архієпископ Антоній завершив пленарне засідання вирішенням організаційних питань.

Загалом у роботі конференції взяли участь представники 11 духовних закладів України: Київської духовної академії, Почаївської, Харківської, Волинської, Таврійської, Полтавської, Одеської духовних семінарій, Сумського та Чернігівського училищ, а також Чернівецького богословського інституту та Ужгородської богословської академії імені святих Кирила і Мефодія.

 

Після закінчення пленарного засідання робота конференції продовжилася по п'яти секціях: Історія духовних шкіл, Богослов’я та біблеїстика, Церковно-практичні дисципліни, Історія Церкви, Українознавство.
 

Источник: http://www.orthodox.lutsk.ua/

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий