У Церковно-археологічному музеї КДА закінчив роботу методичний семінар, присвячений викладання українознавчих дисциплін у духовних закладах Української Православної Церкви

26 марта 2011

У роботі семінару взяли участь представники Київської духовної академії і семінарії, Волинській, Одеській, Полтавській, Почаївської духовних семінарій, Миколаївського, Мукачівського та Чернігівського духовних училищ, а також Ужгородської Української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія. Зокрема, ректор ВДС протоієрей Сергій Ющик.

Модераторами семінару виступили: проректор з навчальної роботи КДА доцент архімандрит Климент (Вечеря) та проректор з науково-богословської роботи доцент В.В. Бурега.

У ході роботи, учасники семінару обмінялися думками про місце і роль українознавчих дисциплін у навчальних планах духовних навчальних закладів, їх змісту, методики викладання і т.д.

Після закінчення засідання був прийнятий підсумковий документ.

Сайт КДАіС

ПІДСУМКОВИЙ ДОКУМЕНТ

методичного семінару

викладачів українознавчих дисциплін

духовних навчальних закладів

Української Православної Церкви

15 березня 2011 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Учбовий комітет при Священному Синоді Української Православної Церкви провів в Київській духовній академії методичний семінар викладачів українознавчих дисциплін духовних навчальних закладів Української Православної Церкви. В семінарі прийняли участь представники Київської духовної академії і семінарії, Волинської, Одеської, Полтавської, Почаївської духовних семінарій, Миколаївського, Мукачівського та Чернігівського духовних училищ, а також Ужгородської Української богословської академії.

Учасники семінару, обмінявшись думками щодо місця українознавчих дисциплін в учбових планах духовних навчальних закладів, їх змісту, методики викладання тощо, дійшли наступних висновків:

1. Наголосити, що якісне викладання в духовних школах українознавчих дисциплін (історія України, українська мова, історія української культури) є неодмінною складовою загального розвитку студентів та умовою успішного проходження духовними школами процедури державного ліцензування та акредитації.

2. Визнати бажаним викладання в духовних семінаріях курсу «Християнство та вітчизняна література», в рамках якого в студентів має формуватися християнський погляд на класичну та сучасну українську художню літературу та усну народну творчість.

3. З метою активізації краєзнавчої роботи кожна духовна школа може вводити до учбового плану краєзнавчі дисципліни (історію окремих єпархій та духовних шкіл тощо) та ініціювати проведення краєзнавчих конференцій, повідомляючи про це Учбовий комітет при Священному Синоді Української Православної Церкви. Однак введення в учбові плани українознавчих (як і інших загальноосвітніх) дисциплін не може здійснюватися за рахунок скорочення викладання дисциплін богословських.

4. Визнати необхідним забезпечити безперервний цикл викладання українських філологічних дисциплін.

5. В курсі історії Православ’я на Русі слід особливу увагу приділяти вивченню історії Церкви на території України. Визнати за можливе та доцільне виділення історії Української Православної Церкви в окремий предмет.

6. Просити Учбовий комітет при Священному Синоді Української Православної Церкви скоординувати роботу духовних шкіл з опрацювання типових програм з українознавчих дисциплін.

7. Звернути увагу на необхідність створення узгодженої української богословської термінології.

8. Визнати бажаним формування в Київській духовній академії списку пріоритетних тем кандидатських та дипломних робіт з українознавчої тематики, написання яких могло б допомогти створенню підручників для духовних семінарій та училищ з українознавчих дисциплін.

Учасники методичного семінару складають подяку Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Володимиру та ректору Київської духовної академії і семінарії архієпископу Бориспільському Антонію та висловлюють надію, що подібні семінари стануть регулярними.

Документ направляється Голові Учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви

15 березня 2011 року

Источник: http://www.orthodox.lutsk.ua/

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий