Помер колишній міський голова Полтави Анатолій Кукоба.

19 января 2011

17 січня 2011 року пізно ввечері в Полтавській обласній клінічній лікарні після тривалої тяжкої хвороби на 63-му році життя зупинилося серце колишнього міського голови Полтави, депутата Верховної Ради двох скликань, почесного голови громадського об'єднання «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей», почесного громадянина Полтави Анатолія Тихоновича Кукоби.

Анатолій Кукоба обирався міським головою Полтави п'ять разів (1990, 1994, 1998, 2002, 2006 роки). Разом з ним місто подолало період труднощів, які супроводжували становлення молодої української держави, досягло значних успіхів у соціально-економічній та духовній сфері. Період головування Анатолія Кукоби – ціла епоха в історії Полтави. Великою людиною і справжнім патріотом рідного міста назвав його чинний мер Олександр Мамай, який взяв на себе всі організаційні питання, пов'язані з похованням Анатолія Кукоби.

Анатолій Тихонович неодноразово був відзначений Українською Православною Церквою за вагомий внесок у розвиток міста Полтави, і особливо за будівництво храмів міста.

Високопреосвященніший архієпископ Полтавський і Миргородський Филип від імені духовенства та мирян Полтави висловлює співчуття родині померлого.

Похорон Анатолія Тихоновича відбудеться 20 січня. Прощання із першим мером Полтави — о 10 годині у ПД «Листопад», після відспівування у Свято-Самсонівському храмі на Полі Полтавської битви.

 

НЕКРОЛОГ

Кукоба Анатолій Тихонович народився у Полтаві 8 листопада 1948 року.

У 1990 та 1994 роках Анатолій Кукоба обирався головою Полтавської міської ради, а в 1998 та 2002 роках — міським головою (згідно з новим законом «Про місцеве самоврядування в Україні»).

 

У 1999 році Анатолію Кукобі присвоєне звання почесного громадянина Полтави.

У травні 2002 року Анатолій Кукоба обраний народним депутатом України по 145-му виборчому округу Полтавської області. Працюючи у Верховній Раді, фактично продовжував керувати містом.

У березні 2006 року Анатолій Кукоба вп’яте був обраний мером Полтави, одночасно пройшовши у Верховну Раду за списками Партії регіонів. Оскільки закон забороняє поєднувати ці дві посади, Анатолій Кукоба відмовився від поста міського голови Полтави, віддавши перевагу роботі у Верховній Раді. На позачергових виборах мера Полтави 26 листопада 2006 року переміг Андрій Матковський.

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий