25-річчя Чорнобильської трагедії. Розпорядження Керуючого єпархією з приводу молитовного поминання жертв катастрофи.

01 апреля 2011

26 квітня 2011 року виповнюється 25 років від дня Чорнобильської катас-трофи. Свята Українська Православна Церква завжди молитовно підтримувала ліквідаторів та жертв трагедії, молилася за спокій душі безневинних загиблих від страшного Чорнобильського вогню та підступної радіації. Усвідомлюючи важливість цьогорічного ювілею для нашого самоусвідомлення та відчуваючи пастирський обов’язок до молитви за живих і померлих «чорнобильців», у відповідності до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 10 лютого цього року (журнал № 2), Тимчасово керуючий Кременчуцькою єпархією Високопреосвященніший архієпископ Полтавський і Миргородський Филип видав розпорядження з приводу молитовного поминання жертв катастрофи в якому зазначено:

 

1. 26 квітня в усіх храмах Полтавської та Кременчуцької єпархій звершити молитви за здоров’я живих ліквідаторів і постраждалих та за упокій душ Пасхальним чином (текст додається) померлих від чорнобильської катастрофи.

2. За відправами цього дня виголосити належні повчання.

3. Запросити на відправи учасників громадських організацій, які об’єднують учасників ліквідації аварії та ЧАЕС та жертв Чорнобильської катастрофи.

4. При можливості розглянути питання про доцільність благодійних заходів з нагоди річниці Чорнобильської трагедії.

5. Про виконання Розпорядження доповісти Рапортом, до якого додати фотографії із заходів.

 

В день 25-летия Чернобыльской трагедии, 26 апреля 2011 года, за Божественной литургией по заамвонной молитве произносится краткое слово, затем:

Христос Воскресе — трижды,
Со духи праведных скончавшихся:
и ектения:
— Помилуй нас, Боже:
— Еще молимся о упокоении душ усопших рабов Божиих пожарных, спасателей и всех, от катастрофы Чернобыльской до смерти уязвленных, и о еже проститися им всякому согрешению вольному же и невольному.
— Яко да Господь Бог:
— Милости Божия:
— Господу помолимся:
Возглас.
Со святыми:
Аще и во гроб:
Во блаженном успении:
Вечная память.
Души их:
Христос Воскресе — трижды.
Благословение Господне:
и окончание Литургии.

 

Источник: http://www.pravoslavie.poltava.ua/

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий