КИЇВ. Духовенство, педагоги й місіонери зі всієї України обговорили механізм впровадження програми духовно-морального курсу в загальноосвітніх школах

30 марта 2011

24 березня 2011 року, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в актовому залі 45 корпуса Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулась науково-практична конференція "Біблійна історія та християнська етика", присвячена питанням впровадження в систему середньої освіти курсу духовно-морального спрямування.

Організатором конференції виступили Місіонерський відділ та Відділ релігійної освіти й катехізації при Священному Синоді Української Православної Церкви.

У роботі конференції взяли участь понад 150 учасників: духовенство, педагоги, методисти, місіонери з різних регіонів України.
 

З благословення керуючого Волинською єпархією митрополита Луцького і Волинського Ніфонта участь у конференції взяв і ректор ВДС протоієрей Сергій Ющик.
 

Відкрив роботу конференції Голова Місіонерського відділу та Відділу релігійної освіти й катехізації архієпископ Полтавський і Миргородський Филип.

Це вже друга конференція присвячена обговоренню питань  впровадження програми духовно-морального курсу для 1-11 класів загальноосвітніх шкіл "Біблійна історія та християнська етика" в освітньому просторі України.

Перша конференція мала регіональний характер, і відбувалась за ініціативи Високопреосвященнішого архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа і декана природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марини Гриньової 7 лютого 2011 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Після цієї конференції в Духовно-просвітницькому центрі Полтавської єпархії відбулася нарада авторського колективу, на якому обговорювались питання, пов'язані з написанням підручників і методичних рекомендацій для вчителів.

Нагадаємо, що програма духовно-морального курсу для 1 - 11 класів загальноосвітніх шкіл "Біблійна історія та християнська етика"  була підготовлена авторським колективом під керівництвом архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира і 21 грудня 2010 року була схвалена Міністерством освіти і науки України до видання з грифом "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України".

15 січня 2011 року на офіційному сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту в розділі учбових програм для загальноосвітніх учбових закладів була опублікована програма духовно - морального курсу для учнів 1-11 класів "Біблійна історія та християнська етика".

На конференції в Києво-Печерській Лаврі учасники форуму мали змогу почути доповіді керівника авторського колективу цієї програми архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа,  укладачів програми ― директори загальноосвітньої школи №4 м. Біла Церква, керівника міського методичного об'єднання викладачів курсу "Біблійна історія та християнська етика" Олександра Михайловича Дроздовського, вчителя-методиста Кагарлицької загальноосвітньої школи № 2  протоієрея Ігоря Ковровського.

Участь в роботі конференції, також, брали єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет (Звєрєв), ректор Ужгородської Української богословської Академії архімандрит Віктор (Бедь) та інші.  

Робота конференції проходила у рамках двох пленарних засідань.

Після закінчення пленарних засідань відбулося обговорення питань і підбиття підсумків.

Источник: http://www.orthodox.lutsk.ua/

  • Темы
  • Комментарии (0)
  • Оставить комментарий