Мікрофінансові організації набагато лояльніші до своїх клієнтів, ніж банки. Вони не так суворо розглядають кредитну історію і можуть дати гроші навіть тим, у кого є незакриті боргові зобов’язання. Але однією з головних причин, чому все більше українців звертаються до МФО, а не в банк є те, що тут не обов’язково мати офіційне працевлаштування, щоб отримати позику. Чому мікрофінансові організації настільки безтурботні і чи означає це, що до своїх зобов’язань позичальника можна ставитися не серйозно – розглянемо нижче. 

Чи впливає наявність офіційного працевлаштування на рішення по видачі мікропозик?

У рекламі мікрофінансових організацій часто фігурують такі слогани, як кредит онлайн без відмов, гроші без довідок про доходи, допомога студентам і т. п. Відсоток схвалених заявок МФО дійсно вище, ніж у банках і гроші часто видаються навіть тим, у кого немає офіційного працевлаштування. Але це зовсім не говорить про безпечність кредиторів. По-перше, суми позик тут набагато нижче, ніж у банках, відповідно і ризики менші. По-друге, добробут позичальника оцінюється по масі інших факторів. Програма перевірки заявок оцінює інформацію відразу з декількох баз даних, які допомагають встановити рівень доходу потенційного клієнта без офіційних документів і встановити зможе він погасити мікрозайм чи ні. На рішення впливає:

  • стан кредитної історії;
  • наявність власності;
  • дані про податки;
  • сімейний статус;
  • рівень освіти;
  • минулі місця роботи. 

Крім того, не можна сказати, що наявність офіційного працевлаштування зовсім не відіграє ролі у прийнятті рішення видавати кредит онлайн чи ні. Якщо сукупності інших факторів буде не достатньо для отримання позитивного рішення, то інформація про наявність офіційної роботи буде суттєвим бонусом у вашу користь. Тому, якщо у вас є проблеми з кредитною історією або ви здаєтесь неблагонадійним позичальником з інших причин, обов’язково вказуйте місце офіційної роботи в анкеті. На сайтах деяких МФО є можливість прикріпити скрін-копію довідки з місця роботи – вона зазвичай не обов’язкова, але також допоможе отримати позитивну відповідь, якщо ви опинитеся спірним клієнтом. 

Чому варто серйозно ставитися до своїх боргових зобов’язань? 

Є категорія позичальників, які вважають, що якщо настільки просто взяти кредит онлайн, то МФО не серйозні кредитори і заборгованість по кредиту можна просто не погашати. Це вкрай не правильна думка, що призводить до серйозних проблем в подальшому. Мікрофінансові організації такі ж учасники фінансового ринку, як і банки. Їх діяльність і взаємини з клієнтами також регламентуються законодавством. Відповідальність і зобов’язання позичальника визначаються електронним договором – тим, де клієнт підтверджує свою згоду з умовами отримання позики перед перерахуванням грошей. Цей електронний договір має точно таку ж юридичну силу, як і паперовий аналог підписаний вручну. 

Якщо вчасно не погасити мікрозайм, вам будуть нараховуватися штрафні санкції. Причому, так як відсотки МФО не маленькі, то сума дуже скоро перевищить початковий кредит в рази. Якщо клієнт не йде на контакт або категорично відмовляється погашати заборгованість по кредиту, на нього подадуть до суду (а це загрожує вилученням майна в рахунок не закритого боргу) або віддадуть справу колекторам. 

Що робити, якщо не виходить погасити мікрозайм? 

У будь-якому випадку не варто ігнорувати свої зобов’язання. Мікрофінансові організації зовсім не націлені заганяти вас у боргову яму або займатися судовими позовами. В їхніх інтересах вирішити ситуацію в позитивному ключі, щоб не псувати собі репутацію. Якщо у вас не виходить вчасно погасити мікропозику – є можливість пролонгації договору. У більшості МФО за це навіть не нараховується пеня, просто договір продовжують на необхідний строк на колишніх умовах. Головне, не чекати останнього дня, а вчасно подати заявку на пролонгацію.

Є й інші способи зробити погашення заборгованості по кредиту комфортнішим для позичальника. Наприклад, частками, частинами і т.п. Якщо відчуваєте фінансові труднощі, просто зв’яжіться з представниками мікрофінансової організації, і ви обов’язково знайдете оптимальне рішення для обох сторін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 2 =